Farba MAGNAT CERAMIC przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian i sufitów cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych oraz tapet z włókna szklanego. Może być również stosowana na podłożach drewnianych, drewnopochodnych, metalowych użytkowanych wewnątrz pomieszczeń.

ZASTOSOWANIE

Farba przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian i sufitów cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych oraz tapet z włókna szklanego. Może być również stosowana na podłożach drewnianych, drewnopochodnych, metalowych użytkowanych wewnątrz pomieszczeń.

Ta unikalna formuła nadaje farbie MAGNAT CERAMIC ponadprzeciętne parametry odporności na szorowanie i wielokrotne zmywanie oraz sprawia, że powłoki farby nie absorbują zabrudzeń i „trudnych” plam oraz są odporne na dezynfektanty.

Polecana do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, przeznaczonych na stały pobyt chorych w budynkach służby zdrowia oraz przeznaczonych na stały pobyt dzieci i młodzieży w budynkach oświaty, a także w pomieszczeniach przeznaczonych do przechowywania produktów żywnościowych (bez bezpośredniego kontaktu z żywnością).

SPOSÓB STOSOWANIA 

Przygotowanie – podłoże przeznaczone do malowania powinno być wysezonowane, trwałe, suche, czyste, bez kurzu, zatłuszczeń i rdzy. Powierzchnie nowe zależnie od rodzaju podłoża powinny być zagruntowane właściwym dla nich gruntem. Ściany i sufity – wyszpachlowane lub pokryte bardzo intensywnym kolorem pomalować farbą gruntującą MAGNAT. Powłoki farb klejowych, wapiennych, łuszczące się oraz źle przyczepne do podłoża warstwy starej farby – usunąć. Dobrej jakości powłoki farb emulsyjnych umyć wodą z dodatkiem mydła malarskiego. Nierówności oraz spękania wyrównać odpowiednią wewnętrzną masą szpachlową ACRYL-PUTZ® i pomalować farbą gruntującą. Plamy z zacieków wodnych, nikotyny, oleju zamalować farbą Śnieżka ZACIEKI-PLAMY. Podłoża luźno związane, mocno chłonne i skredowane zagruntować odpowiednim preparatem ACRYL-PUTZ®. Tapety z włókna szklanego malować bezpośrednio farbą lub zastosować się do innych zaleceń ich producenta. Nowe elementy metalowe zabezpieczyć farbą antykorozyjną.

Należy pamiętać, że właściwe przygotowanie podłoża i użycie zalecanych narzędzi przyczynia się do uzyskania wysokiej wydajności farby. Malowanie – farbę dokładnie wymieszać, nie rozcieńczać wodą. Nie należy dodawać wapna oraz mieszać z farbami emulsyjnymi innego typu. Nakładać dwie warstwy pędzlem, wałkiem MAGNAT (naturalnym, sznurkowym o długości włosia 10-19 mm) lub przez natrysk. Nanosić starannie i równomiernie taką samą ilość farby na jednostkową powierzchnię ściany lub sufitu. Ostatnie pociągnięcia wałkiem wykonywać w jednym kierunku.

Kolejną warstwę farby nanosić po min. 2 godz. Powłoka farby uzyskuje pełne właściwości wytrzymałościowe po 28 dniach od zakończenia prac malarskich. Usuwanie plam i „trudnych” zabrudzeń z podłoży chropowatych, nierównych może być utrudnione. Prace malarskie wykonywać w temperaturze podłoża i otoczenia od +10°C do +30°C.

Narzędzia umyć wodą. W czasie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenie wietrzyć do zaniku zapachu. Chronić przed dziećmi.

Przechowywać i magazynować w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Chronić przed mrozem i nasłonecznieniem. Temperatura przechowywania: od +5°C do +30°C. Szczegółowe informacje zawarte są w karcie technicznej.