Jeśli nie podoba Ci się ten ciemniejszy pokój w nowym domu, zobacz, jak wiele możesz w nim zmienić wykorzystując nasze pomysły na rozjaśnienie go przy pomocy kolorowej farby

Jeśli zależy Ci na ciepłej i przytulnej atmosferze, do aranżacji salonu wykorzystaj jasne odcienie naturalnej gliny i koloru pomarańczowego, które rozjaśnią i ocieplą ciemne, słabo oświetlone przestrzenie. Uważaj jednak, aby nie zagracić pokoju brązowymi meblami, co mogłoby się okazać nieco przytłaczające. Wykorzystaj kolory metaliczne, zwłaszcza odcienie miedzi i złota, do stworzenia kreatywnych, odbijających światło akcentów.

Aby osiągnąć efekt optycznego powiększenia i lekkości pokoju, unikaj ciemnych kolorów na suficie. Biel to zawsze bezpieczne rozwiązanie, choć sufit można także pomalować innymi, jasnymi odcieniami – od zieleni po złoto. Szczególnie dobrze będzie prezentować się słoneczny odcień koloru żółtego, który wniesie do Twojego wnętrza ciepło i energię.

Pomaluj ościeżnice, listwy przypodłogowe i pozostałe gzymsy jasnymi, odbijającymi światło kolorami, które będą delikatnie kontrastować z odcieniem na ścianach. Dzięki temu dodasz pokojowi charakteru bez uszczerbku dla jego lekkości. Ciekawy efekt może przynieść pomalowanie framug okien i drzwi – odpowiednio dobrany kolor pomoże Ci rozjaśnić wnętrze.