Farby, lakiery, akcesoria malarskie, elektronarzędzia, Tęcza Giżycko

MIESZANIE LAKIERÓW SAMOCHODOWYCH

MaxMeyer może pochwalić się długoletnią tradycją innowacji w dziedzinie rozwoju kolorów oraz pełnym entuzjazmu zaangażowaniem w nieustanne doskonalenie produktów. A wszystkiemu przyświeca jeden główny cel: ułatwienie pracy serwisom lakierniczym.

W 1989 roku naukowcy z Centrum Badań MaxMeyer wynaleźli spektrofotometr, za który otrzymali srebrny medal na targach Equip Auto Paris. Delta i Crom oferowały klientom metodę znajdowania i wyboru kolorów na miarę XXI wieku.

Dzisiaj RapidMatch™ MaxMeyer to wiodąca metoda w spektrofotometrii. RapidMatch™ X-5 stanowi nowe podejście do naprawy wykonywanych przy użyciu elektroniki. Łączy jedyne w branży urządzenie wykonujące pomiar z pięciu kątów ze specjalnie opracowanym oprogramowaniem i systemem operacyjnym przyjaznym użytkownikowi.

RapidMatch™ wykorzystuje zaawansowane techniki optyczne do pomiaru kolorystyki pojazdu z pięciu kątów odbicia światła. Następnie przeszukuje największą w branży i najbardziej aktualną bazę danych, by znaleźć najlepiej dopasowany odcień. Każde wyszukiwanie daje wynik w postaci serii proponowanych formuł wariantów, które są uszeregowane za pomocą innowacyjnego systemu „Match Rating” z towarzyszącymi wskaźnikami wizualnymi, które pomagają użytkownikowi dokonać najlepszego wyboru.

MaxMeyer stale pracuje nad nowymi sposobami usprawnienia procesu identyfikacji kolorów oraz zagwarantowania dopasowania kolorystycznego dobrej jakości.

MIESZANIE FARB DO MALOWANIA ŚCIAN

Oferta farb do malowania ścian jest obecnie większa niż kiedykolwiek. Mamy do wyboru dziesiątki różnych produktów różniących się składem i właściwościami. Oprócz kryteriów technicznych pod uwagę należy wziąć oczywiście także paletę dostępnych odcieni. Zastanów się, czy lepiej sięgnąć po gotowe farby, czy może zdecydować się na mieszanie farb. Czy wachlarz kilkunastu lub kilkudziesięciu barw wystarczy, aby zrealizować indywidualną wizję wnętrza?

Farba z mieszalnika to wyrób, którego ostateczny odcień powstaje na indywidualne życzenie klienta. Jednym z największych atutów jest tu więc możliwość precyzyjnego dopasowania odcienia do aranżacji. Marzysz o pistacjowej tonacji koloru zielonego, ale nie udało Ci się znaleźć idealnego odcienia w gotowej palecie? Z kolei do salonu szukasz fiołkowego fioletu? Mieszanie kolorów farb to odpowiedź właśnie na takie mniej typowe poszukiwania kolorystyczne. Dzięki temu systemowi uzyskasz dokładnie takie efekt, na jakim Ci zależy oraz dokładnie „ten” odcień, którego szukasz.

System mieszania kolorów farb ściennych sprawia, że możesz wybierać spośród dziesiątek, a nawet setek kolorów. To doskonałe rozwiązanie nie tylko, jeśli marzy Ci się oryginalny odcień ścian, ale również, jeśli chcesz precyzyjnie dobrać tonację np. pod kolor zasłon czy poduszek. W związku z tym na farby z mieszalnika bardzo często decydują się osoby, dla których liczy się każdy szczegół oraz które konsekwentnie realizują swoją wizję wnętrza.

Mieszanie kolorów to recepta na niepowtarzalne wnętrze. Z drugiej strony dzięki gotowym farbom możemy osiągnąć równie dobry efekt. Wszystko zależy od precyzyjnego dopasowania odcienia do aranżacji.